Ozon ve veterinární praxi.  /Něco pro naše miláčky/

 

Metody diagnostiky i léčení se v mnohém  neliší od metod  v medicině humánní.
Není se tedy co divit, že metody léčení ozonem jsou čím dál častější i ve veterinárních praxích. Užití těchto metod je mnohdy velice rozmanité, stejně jako je i sama jejich klientela. Ozonová léčba se uplatňuje jak u malých tak u velkých zvířat v celé své šíři použití, od metody velké autohemotherapie až po využití mastí.

Ptáte se proč?

6O-70% onemocnění  zvířat má za  příčinu  nějakou formu infekce. Je jedno zda jde o infekci kožní, střevní, sekundární při zranění, nebo o celkovou sepsi. Právě veterinární lékaři si všimli, že ozón je v těchto indikacích zcela suverénní, levnější a s minimálními riziky pro zvířata. Jednotlivé léčebné postupy jsou dostatečně známé z klasické mediciny a veterinární lékaři  je znají a často používají.

 

Další možností využítí ozonové technologie je úprava vody, vzduchu, ale také dezinfekce stěn kotců, klecí a pod. Velkou výhodou použití ozonu k odstranění pachů a to jak  z pokožky tak i z prostředí je , že prostředí se stává příjemným k životu zvířat i personálu. Ošetřit se dají také sklady včetně skladů potravin. Dnes jsou tyto technologie dostupné, bezpečné a výrazně zvyšují kvalitu poskytované veterinární péče.

Čerstvě připravená voda se dá při operacích použít na zvlhčení operačních roušek, čtverců, nebo k výplachu rány po operaci včetně výplachů dutiny břišní.

Voda i plyn se dají aplikovat  do drenů, píštělí  a pod.

Více  na stránce  ozon produkty

Krásný příklad pro léčbu koní  http://www.ozonehorse.com/

nebo zde  http://www.veterina-zlin.cz/ozonoterapie

ozono terapie veterina – Výsledky hledání – PubMed (nih.gov)